Dlaczego boli mnie klatka piersiowa i mam mdłości?

Osłabienie, ból w klatce, mdłości. Od dłuższego czasu boli mnie serce i klatka piersiowa przy tym jestem ociązala i zmęczona, parę miesięcy temu miałam robionego holtera, wyszedł mi wysoki puls utrzymuje się on od dłuższego czasu aż do tej pory, ale lekarz stwierdził że nie jest tak źle i na tym leczenie się skończyło. Do tej pory boli mnie klatka od pewnego czasu doszły mi mdłości bez wymiotowania ciało zaczęło puchnąć i jestem osłabiona.

Redakcja abcZdrowie

Witam,

zdecydowanie Pani objawy wymagają niezwłocznych konsultacji lekarskich – prawdopodobnie kardiologicznych. Wysoki puls z dolegliwościami w postaci bólu w klatce piersiowej może wskazywać m.in. na wady serca, niewydolność serca lub krążenia. Więcej chorób związanych z wysokim pulsem zostało wspomnianych w tym artykule: https://portal.abczdrowie.pl/prawidlowy-puls.

Również nawracające mdłości oraz obrzęki mogą wskazywać na choroby układu krążenia – a tych nie wolno bagatelizować. Nudności w połączeniu z uciskiem w klatce piersiowej mogą wynikać z niedokrwienia dolnej ściany serca i zwiastować zawał, ale niekiedy wskazują na nadciśnienie. Być może zainteresuje Panią nasz artykuł: https://portal.abczdrowie.pl/choroba-niedokrwienna-serca.

W takiej sytuacji na pewno warto sprawdzić stan organu za pomocą badania EKG, wykonać badanie krwi na obecność enzymów w mięśniu sercowym, a także RTG klatki piersiowej, by wykluczyć choroby płuc. Wskazana jest również morfologia krwi z oznaczeniem parametrów tarczycowych – TSH, fT3, fT4 i anty-TPO, ponieważ niewykluczone, że Pani dolegliwości wynikają z niedomagań gruczołu tarczowego.

Być może zainteresuje Panią także ten artykuł: https://portal.abczdrowie.pl/kardiomiopatia-czym-jest-rodzaje.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.