Dlaczego mam mdłości podczas wydarzeń?

Dzień dobry. Od dłuższego czasu podczas uroczystości pojawiają się u mnie objawy - mam mdłości, wręcz zbieranie do wymiotów (jednak nie wymiotuje), pomaga mi jedynie położenie się na wznak. Zawsze współwystępuje czkawka i zatkany nos. Myślałam, że to kwestia tego, że jem wtedy więcej niż normalnie, ale.nawet jak nie jem to i tak objawy się pojawiają i są nie do zniesienia. Nigdy nie piję alkoholu. Trwa to już kilka lat. O czym mogą świadczyć takie objawy? Gdzie powinnam się z nimi udać?

Redakcja abcZdrowie

Dzień dobry,

z Pani opisu wynika, że mdłości pojawiają się jedynie przy ważnych wydarzeniach, być może często przy tego typu okazjach pojawia się także jakiś czynnik stresowy. Pani organizm prawdopodobnie próbuje walczyć ze stresem, uderzając w żołądek. Objawy przez Panią wymienione mogą być skutkiem podniesienia się hormonów w organizmie, a w następstwie wydzielania kwasów w żołądku. Opisana przypadłość może wskazywać na występowanie nerwicy żołądka, z tego schorzeniem powinno się udać do lekarza gastrologa w celu podjęcia odpowiedniego leczenia i wykluczenia innych chorób. Stres ten może przekształcić się w stan przewlekły, a w efekcie doprowadzić do stanów zapalnych układu pokarmowego, stąd nie warto zwlekać z podjęciem leczenia.

Zachęcamy także do zapoznania się z artykułami o podobnej tematyce:

https://portal.abczdrowie.pl/nerwica-zoladka-objawy-leczenie

https://portal.abczdrowie.pl/wywoluje-ja-stres-lub-silne-emocje-objawy-nerwicy-zoladka-moga-przypominac-zatrucie-pokarmowe

https://portal.abczdrowie.pl/metody-na-stres

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.