Dlaczego mam te biegunki i mdłości?

Mam temperature (37.5) i biegunke, do tego mdłości. Jest to mój taki trzeci epizod. Pierwszy był we wrześniu zeszłego roku, po 6 dniach męczarni znalazłem się na sorze i wycięli mi pęcherzyk żółciowy. Kolejny epizod miał miejsce dwa miesiące temu (identyczne objawy). Dziś znowu to samo. Morfologia w normie, kilka innych badań z krwi też w normie. Gastroskopia: przewlekłe zapalenie małego stopnia błony śluzowej prawdopodobnie żółcią. Przepuklina rozworu przełykowego. Po konsultacji z gastrologiem dwa tygodnie wytrzymałem stosując debretin i Prokit, przerwałem ze względu na efekty uboczne. Kasetkowy test na covid ujemny. Nie wiem co robić

Redakcja abcZdrowie

Szanowny Panie,

Przykro nam, że odczuwa Pan takie uciążliwe dolegliwości, które na pewno utrudniają codzienne funkcjonowanie. Dużo młodych ludzi uskarża się na podobne objawy ze strony układu pokarmowego, które mogą wynikać z wielu czynników.

Nie napisał Pan, z jakiego dokładnie powodu została podjęta decyzja o usunięciu pęcherzyka żółciowego, a także, czy przyjmuje Pan aktualnie jakieś leki.

Istnieje przypuszczenie, że obecne dolegliwości mogłyby być związane ze stanem zapalnym błony śluzowej żołądka, a także towarzyszącą temu przepukliną przełyku. Prawdopodobnie, niewłaściwa dieta mogła spowodować podrażnienie przyczyniając się do takich objawów.

Możliwe również, że aktualne dolegliwości nie są związane z poprzednimi problemami zdrowotnymi, tylko z infekcją wirusową spowodowaną na przykład zakażeniem rotawirusem, czy adenowirusem. Świadczyć o tym mogłoby między innymi wystąpienie biegunki, mdłości, czy stanu podgorączkowego.

Trudno jest dokładnie ocenić Pana stan zdrowia, ze względu na dzielącą odległość. Zalecamy konsultację z lekarzem internistą oraz gastrologiem, aby zdecydował o dalszym postępowaniu. Na pewno zalecone Panu zostanie spożywanie odpowiednich probiotyków oraz elektrolitów, aby złagodzić uciążliwe objawy.

Życzymy Panu dużo zdrowia!

Podobna tematyka została poruszona w poniższych artykułach:

https://portal.abczdrowie.pl/rotawirus

https://portal.abczdrowie.pl/biegunka

https://portal.abczdrowie.pl/biegunka-wylecz-ja-skutecznie-a-nie-tylko-zastopuj

https://portal.abczdrowie.pl/zapalenie-zoladka-i-dwunastnicy

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.