Zapytaj lekarza

7 4 2 , 1 2 8

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Czy klatka piersiowa boli mnie od kaszlu?

Witam mam pytanie mam suchy kaszel 2 dni także drapanie lekkie w gardle ale drapanie juz przechodzi odkąd zaczołem brać tabletki do ssania na gardło w tym samym czasie co tabletki do ssania zaczołem brać syrop na suchy kaszel ale boli mnie lekko klatka piersiowa czy to z powodu kaszlu ?
MĘŻCZYZNA, 24 LAT około miesiąca temu

Jakie badania wykonać przed zabiegiem laryngologicznym?

Przed zabiegiem laryngologicznym, podobnie jak przed każdą innym zabiegiem, pacjent musi wykonać szereg badań. Wszystko po to, by wszystko przebiegło sprawnie, skutecznie i bez żadnych komplikacji.

Redakcja abcZdrowie
82 poziom zaufania

Witam,

często zdarza się, że chorzy odczuwają ból klatki piersiowej podczas kaszlu.

Przyczyn takiego stanu może być wiele. Począwszy od zwykłego przeziębienia po choroby płuc i opłucnej. W przypadku zapalenia płuc, ból w klatce piersiowej pojawia się podczas głębokiego wdechu oraz w trakcie kaszlu. Towarzyszą mu typowe objawy zapalenia płuc, a więc gorączka, dreszcze, osłabienie i nadmierna potliwość.

Kaszel oraz towarzyszący mu ból klatki piersiowej wskazywać może także na ostre zapalenie tchawicy, odmę opłucnową, zapalenie opłucnej, zatorowość płucną i wiele innych jednostek chorobowych. W związku z tym jeśli dolegliwości nadal się utrzymują, niezbędna jest wizyta u specjalisty w celu zbadania i znalezienia przyczyny bólu.

Istotny jest również fakt, czy ból występuje jednostronnie. Na co innego może bowiem wskazywać ból po lewej lub po prawej stronie klatki piersiowej. W artykule https://portal.abczdrowie.pl/bol-po-prawej-stronie-klatki-piersiowej przeczyta Pan o możliwych przyczynach bólu po prawej stronie.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.

Redakcja abcZdrowie.pl to zespół doświadczonych i zaangażowanych osób, z których wielu to eksperci z dziedziny medycyny, dla których dbałość o zdrowie to priorytet.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy