Czy klatka piersiowa boli mnie od kaszlu?

Witam mam pytanie mam suchy kaszel 2 dni także drapanie lekkie w gardle ale drapanie juz przechodzi odkąd zaczołem brać tabletki do ssania na gardło w tym samym czasie co tabletki do ssania zaczołem brać syrop na suchy kaszel ale boli mnie lekko klatka piersiowa czy to z powodu kaszlu ?

Redakcja abcZdrowie

Witam,

często zdarza się, że chorzy odczuwają ból klatki piersiowej podczas kaszlu.

Przyczyn takiego stanu może być wiele. Począwszy od zwykłego przeziębienia po choroby płuc i opłucnej. W przypadku zapalenia płuc, ból w klatce piersiowej pojawia się podczas głębokiego wdechu oraz w trakcie kaszlu. Towarzyszą mu typowe objawy zapalenia płuc, a więc gorączka, dreszcze, osłabienie i nadmierna potliwość.

Kaszel oraz towarzyszący mu ból klatki piersiowej wskazywać może także na ostre zapalenie tchawicy, odmę opłucnową, zapalenie opłucnej, zatorowość płucną i wiele innych jednostek chorobowych. W związku z tym jeśli dolegliwości nadal się utrzymują, niezbędna jest wizyta u specjalisty w celu zbadania i znalezienia przyczyny bólu.

Istotny jest również fakt, czy ból występuje jednostronnie. Na co innego może bowiem wskazywać ból po lewej lub po prawej stronie klatki piersiowej. W artykule https://portal.abczdrowie.pl/bol-po-prawej-stronie-klatki-piersiowej przeczyta Pan o możliwych przyczynach bólu po prawej stronie.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.