Dlaczego mam bóle w klatce piersiowej i wysokie pulsy?

Witam mam 26lat wykryta lekka niedomykalność zastawki. Ostatnio coraz częściej miewam bóle w klatce piersiowej najczesciej zlokalizowane po środku momentami rozlane. Ostatnio miałam ponad godzinę czasu bol bardziej duszący trochę piekący po lewej stronie klatki który powoli pramieniowa do łopatek i lewej ręki dodam ze bol nie był stały lecz momentami się nasilal. Czy ktoś miał podobnie ? Mam problemy z wysokim pulsem najmniejsze czynności sprawiają mi kłopot gdyż szybko się mecze samo schodzenie po schodach w domu podnosi mi puls nawet do 120na minutę. Ostatnio tez zdążają się epizody gdzie puls spada do 52 gdzie wcześniej nie mial takich sytuacji jedynie puls wysoki. Kardiolog dopiero w czerwcu

Redakcja abcZdrowie

Witamy serdecznie,

bóle w klatce piersiowej mogą być objawem poważnego problemu kardiologicznego, dlatego ważne jest, aby skonsultować się z lekarzem jak najszybciej. Czasami mają one podłoże nerwicowe, ale z uwagi na wykrytą lekką niedomykalność zastawki i problemy z wysokim pulsem, istnieje ryzyko poważniejszych zaburzeń układu krążenia.

Jeśli wystąpią u Pani nasilone problemy z dusznością, uczuciem ucisku w klatce piersiowej, a także bólem promieniującym do łopatek lub lewej ręki, zalecamy niezwłoczny kontakt z lekarzem. W przypadku, gdy nie może Pani skonsultować się z kardiologiem przed czerwcem, warto rozważyć wizytę u innego lekarza lub poszukania pomocy medycznej w trybie pilnym.

Niezbędne jest również monitorowanie pulsu i ciśnienia krwi, a także unikanie czynników ryzyka, takich jak palenia papierosów, wysokiej zawartości tłuszczu w diecie, braku aktywności fizycznej lub nadużywania alkoholu.

Więcej informacji na podany temat znajdzie Pani w naszym artykule, do którego odsyłam w linku poniżej:

https://portal.abczdrowie.pl/bol-w-klatce-piersiowej-kategoria

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.