Dlaczego mam to łaskotanie w płucach?

Dzień dobry, od blisko tygodnia mam wrażenie łaskotania w płucach i suchości w gardle. Czuję suchości i zimno wdychanego powietrza mimo, przebywam w pomieszczeniach ciepłych, które dodatkowo nawilżam. Nie meczy mnie kaszel choć jak kilka razy w ciągu dnia zakaszle to z tendencją do odksztuszania. Mam albo stan podgorączkowy albo 36,0.

Redakcja abcZdrowie

Szanowna Pani,

Takie objawy, jak uczucie łaskotania w klatce piersiowej, czy gardle, a także odczuwanie suchości gardła mogłyby być skutkiem infekcji górnych dróg oddechowych lub refleksu żołądkowo-przełykowego. Często przy początkach infekcji gardła czy zatok występuje uczucie zalegania wydzieliny, która może podrażniać drogi oddechowe.

Nie napisała Pani, czy w ostatnim czasie chorowała na pewne choroby oraz czy przyjmuje na stałe jakieś leki. Czasami niektóre preparaty lecznicze powodują suchość gardła oraz podrażnienie przełyku, co daje wrażenie łaskotania w klatce piersiowej.

W pierwszej kolejności zalecamy wizytę u lekarza internisty, który po dokładnym badaniu przedmiotowym pomoże wskazać przyczynę takich dolegliwości. Prawdopodobnie zdecyduje o leczeniu objawowym, aby złagodzić wszelkie objawy. W razie konieczności, specjalista podejmie decyzję o głębszej diagnostyce, jak RTG klatki piersiowej, czy gastroskopii.

Życzymy szybkiego powrotu do zdrowia!

Zachęcamy do zapoznania się z poniższymi artykułami o podobnej tematyce:

https://portal.abczdrowie.pl/refluks-zoladkowo-przelykowy

https://zdrowie.parenting.pl/refluks-przelyku

https://zdrowie.parenting.pl/zapalenie-krtani-a-alergia

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.