Uczucie ciała obcego w przełyku a leki

witam, od kilku tygodni mam uczucie ciała obcego ale sama nie jestem pewn czy to przełyk czy jest to troche wyzej, ale jednak to drugie, co prawda mam refluks ale to uczucie mam 24 godz na dobe równiez na czczo, przy pochylaniu sie strzela mi w uszach i pojawiaja sie kilku sekundowe bóle bardzo ostre uszu. gastroenterolog dziwi sie ze objawy nie ustepują po standardowym leczeniu tj.przyjmowania leków typu emanera , controlog helicit, itp. co to moze byc?

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! Jeśli objawy nie ustępują pomimo leczenia, warto wykonać badania w kierunku schorzeń tarczycy. Jeśli refluks utrzymuje się pomimo leczenia, warto wykonać powtórną gastroskopię oraz ew. rozważyć leczenie zabiegowe.