Uczucie ciężkości w brzuchu, przytycie, problemy ze wzrokiem i przemęczenie

Witam, od 2 miesięcy mam uczucie ciężkości w brzuchu, zauważyłem, że przytyłem, nie mogę się na niczym skupić, mam problemy ze wzrokiem oraz zasypianiem, jestem przemęczony. Ostatnio doszły duszności, mam wrażenie ucisku w gardle, nie mogę wziąć pełnego oddechu, choruje na Astmę oskrzelową, mam leki, ale czuje się co raz gorzej, palę od 4 lat. Drętwieją mi również kończyny dolne, pocą mi się strasznie nogi oraz częściej zostaje w domu po pracy. Boję się, że to depresja, mogę jakoś to zwalczyć ?

Witam
Prosze się udać do lekarza prowadzącego Pana astmę i sprawdzić działanie leków. dodatkowo myślę, że dobrze byłoby pomyśleć nad rzuceniem palenia. Niezależnie jednak od lekarza prowadzącego prosze się zgłosić do psychiatry. Nadmierna koncentracja na ciele, lęki, objawy somatyczne moga wymagać wsparcia farmakologicznego/psychoterapii.
Pozdrawiam B.K.

Witam,

Przede wszystkim proszę skonsultować się z neurologiem. Jeśli okaże się, że jest pan fizycznie zdrowy, proszę udać się do psychoterapeuty.

Pozdrawiam