Uczucie guli w gardle, ściskania w gardle i przełyku

witam, od jakiegoś miesiąca nie czuje się najlepiej. mam ciagłe uczucie guli w gardle, ściskania w gardle i przełyku, czasem "duszenie" ciągnie az do uszu. gardło jest lekko czerwone (na policzkach wyszły mi dwie małe plamki czerwone) kaszlu nie mam a do tego mam ściskający bol w klatce, zwlaszcza jak się "zwinę" i chce się rozprostowac to boli i czasem tez jest uczucie gorąca. do jakiego lekarza się udać jakie zrobić badania?! czym mogą być te objawy?! proszę o odpowiedz

Lek. Katarzyna Szymczak

W pierwszej kolejności radziłabym udać się do swojego lekarza rodzinnego, który wykonana badanie lekarskie, zleci podstawowe badania krwi, ewentualnie ekg. W zależności od wstępnej diagnozy skieruje Panią do odpowiedniego specjalisty, być może gastroenterologa.
Pozdrawiam