Uczucie nierównego bicia serca i duszności

Witam mam pytanie co do mojego serca. Od roku czasu zaczęło się ze mną coś dziać. Mam różne objawy opisze po kolei: 1.Mam 20 lat czasem na imprezie jak wypije to ucho robi mi się czerwone, gorące i czuje pulsowanie w skroniach oraz wyskakują mi plamy na twarzy i na klatce piersiowej. Jak nie wypije to bardzo rzadko mam tak, natomiast na klatce jak przejadę palcem to zaraz pasy czerwone mi się robią. 2.Również mam tak ze jak wejdę szybko po schodach, to przez 5 minut serce wali mi tak jakby miało zaraz wyskoczyć i jak się uspokaja to jest tak że jakby zaczynało bić normalnie i brakuje mi jednego uderzenia, po czym następne jak uderzy to czuje poniżej mostka. Ostatnio się częściej powtarza to z brakiem jednego uderzenia itd., jest to jak wstaje rano, podczas wysiłku. 3.Zdarza mi się również, że serce bije mi normalnie i czuje jak co któreś uderzenie bije w mostku aż w gardle odczuwam, nie zdarza się to codziennie ale co jakiś czas. 4.Zdarzyło mi się kiedyś również, że przyjechało do mnie pogotowie ponieważ wypiłem dwie kawy i parę napoi energetycznych, wróciłem do domu wieczorem i jak chciałem zasnąć, to czułem i słyszałem w głowie uderzenia coraz mocniejsze i szybsze i przestawało i ponownie to się działo, aż miałem ruchy niekontrolowane i leki. Dostałem jakiś zastrzyk i wtedy miałem ciśnienie 150 na 190. 5.Także jak się denerwuje to serce mało mi nie wyskoczy aż muszę się uspokoić i dostaję duszności. Proszę o pomoc bylem państwowo u lekarza to raz powiedział, że mi coś jest. Zrobiłem wyniki i na drugiej kontroli, że już nic i chce się wybrać prywatnie do lekarza, ale w nowym roku.

Witam serdecznie,

Uczucie nierównego bicia serca wymaga diagnostyki. Należy rozpocząć od badań krwi(morfologii,stężeń elektrolitów, poziomu TSH). Konieczne jest również wykonanie ekg. Na podstawie tych badań lekarz prowadzący zadecyduje czy są wskazana do pogłębionej diagnostyki kardiologicznej (czyli wykonanie echo serca, badania ekg metodą holterowską)
Jeżeli objawy pojawiają się po kawie i napojach energetyzujących należy z nich bezwzględnie zrezygnować. Trzeba również ograniczyć do minimum alkohol.
Dopiero na podstawie zebrania dokładnego wywiadu, badania lekarskiego oraz badań dodatkowych będzie można postawić diagnozę. W tej chwili jest to niemożliwe.

Pozdrawiam