Uczucie przechodzenia powietrza z żołądka do gardła
Mój problem polega na tym, że mam uczucie jakby powietrze przechodziło z żołądka do gardła i w gardle już zostaje w formie jakby kulki, ta kulka jest gorąca.. musze ją przełknąć lub wywołać wymioty zeby zniknęła. Czuję, jakbym miala zwężony przełyk. Nie moze mi się odbic i ta kulka zraz wejdzie mi do krtani i sie uduszę... To uczucie nie daje mi zyć.. Dodam, że badnia krwi, EKG, gazometria, USG brzucha ok. Jedynie po gastrospokii stwierdzono u mnie przepukline przełyku. Co to może być?

KOBIETA, 23 LAT ponad rok temu
Dr n. med. Wojciech Kawiorski
Szanowna Pani - jedynym rozwiązaniem jest wykonanie manometrii przełyku lub rtg przełyku z kontrastem.
Wszystko zostanie wyjaśnione - czy jest to przepuklina i czy nie współistnieje ze zwężeniem przełyku.
W przypadku jakichkolwiek wątpliwości proszę o kontakt internetowy: ZnanayLekarz.pl – Tam znajdzie Pani wszystkie informacje kontaktowe.
Pozdrawiam, Dr n. med. Wojciech Kawiorski, Specjalista Chirurg Ogólny, Chirurg Gastroenterologiczny, Chirurg Onkologiczny, Gastrolog, Proktolog.