Uczucie przelewania gazów w brzuchu po laparoskopowym usunięciu pęcherzyka żółciowego

Witam.. w srode mialam operacje usuniwcia woreczka zolciowego laparoskopowo. Bole w okolicach obojczyka od gazu pomalu maleja. Ale w jamie brzusznej mam uczucie kuli z gazem. Gdy siadam czuje jakby wnetrzosci mi przewalalo. Gdy stoje to samo.. jak sie przekrecam to wieszy bol to te wnetrznosci niz samo ciecie. Zaczynam sie juz marteic. To 3 doba po zabiegu a ten uciazliwy gaz nie odpuszcza... jak leze czasem tez czuje fale bo sie przemiescilo... czy powinnam udac sie do szpitala??? Pozdraeiam

Dr n. med. Wojciech Kawiorski

SZanowna Pani - konieczna jest kontrola u lekarza operującego. Takie objawy nie powinny wystąpić po zabiegu cholecystektomii laparoskopowej ( w 3 dobie).
Pozdrawiam, dr n. med. Wojciech Kawiorski, chirurg ogólny, chirurg gastroenterologiczny, chirurg onkolog i proktolog,

Witam. To dość wcześnie po zabiegu. Gaz musi się wchłonąć i wydalić z wydychanym powietrzem. Może skoro jest to tak dokuczliwe powinna Pani opowiedzieć to operatorowi.