Uczucie przeskakiwania szczęki podczas ćwiczeń fizycznych

Witam. Od trzech lat lekko przeskakuje mi dolna szczeka. Normalnie mi to nie przeszkadza, ale pogarsza sie gdy zaczynam cwiczyc. Gdy wykonuje cwiczenia gdzie napinam miesnie szyi i szczeki (np.: popularne pompki, brzuszki czy cwiczenia z hantlami), juz po paru dniach ze szczeka jest znacznie gorzej. Biore glukozamine zgodnie z zaleceniami lekarza. Chcialem sie zapytac czy jest jakis sposob (kolnierz na przyklad?), ktory pozwolilby mi wykonywac cwiczenia silowe bez tych problemow?

Witam. Proszę zgłosić się do specjalisty leczącego schorzenia stawu skroniowo - żuchwowego. Prawdopodobnie na skutek nieprawidłowego zgryzu , jednostronnego żucia lub zgrzytania zębami nastąpiły jakieś zmiany w tych stawach i wymagają leczenia. Skierowanie powinien wydać dentysta u którego się Pan leczy. Pozdrawiam Krystyna Pikała

Przeskakiwanie jest związane ze schorzeniami stawów skroniowo - żuchwowych. Należy niezwłocznie udać się na konsultację stomatologiczną w celu znalezienia przyczyny. Możliwe że wystarczy wykonanie szyny relaksacyjnej / sportowej zakładanej na noc i w razie potrzeby podczas ćwiczeń.

Należy się spotkać z lekarzem , który wie coś o okluzji czyli zwarciu i pracy stawu skroniowo żuchwowego, problem wydaję się być w nieprawidłowościch stawowo mięśniowych
Problem rozwiązuję się kompleksowym leczeniem związanym z deprogramacją mięśniową , oceną nieprawidłowości i leczeniem intedyscyplinarnym.