Uczucie stawania bicia serca

Witam. Moje serce tak jakby stawało na ułamek sekundy po czym znowu zaczyna normalnie bić,mam przy tym uczucie lęku w brzóchu.18 lat tremu miałam już coś podobnego ale po 1 dniu przeszło ,po 18 latach wróciło iczasami mam to stawanie kilkanaście razy dziennie a czasami miesiąc spokoju.Co to jest i co może być tego przyczyną? Pozdrawiam.

Witam,
być może warto zasięgnąć porady kardiologa, choć taki objaw może się także pojawiać w zaburzeniach związanych ze stresem oraz w zaburzeniach lękowych. Stres może różnorako wpływać na nasz organizm. Generalnie serce nie bije w 100% równomiernie i fakt ten jest raczej oznaką zdrowia (chociaż zapewne w granicach tolerancji). Ułamek sekundy zdaje się na prawdę krótkim czasem. Zdarza się, w zaburzeniach lękowych, że bardziej skupiamy się na doznaniach z ciała, wtedy powstaje skłonność do zauważania takich rzeczy, które w innych sytuacjach umykają naszej uwadze. Uczucie leku także może być odczuwane w innych miejscach ciała, na przykład brzuchu. Jeśli nigdzie się Pani nie leczy warto byłoby zapewne wybrać się do lekarza 1-szego kontaktu, który skieruje dalej do odpowiednich specjalistów. Bez względu na to, czy jest to objaw z zakresu zdrowia somatycznego czy psychicznego, warto jest go leczyć. Pozdrawiam.

Podobne objawy są objawami lękowymi, nerwicowymi.
Najlepiej - szczególnie jeśli powracają- skorzystać z pomocy psychologa, psychoterapeuty i przyjrzeć się im przyczynom oraz pracować nad zmianą.