Zapytaj lekarza

7 4 2 , 2 6 4

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Arytmia pracy serca po wysiłku a nerwica

Pytanie do lekarza.Mezczyzna,36 lat,nerwica lękowa.Po przejsciu jakiegos odcinka,wejsciu po schodach,podniesieniu czegos ciezszego-w trakcie tego wysilku serce bije normalnie a gdy odpoczynek bije bije zwalnia bije bije zwalnia i tak z minute.Czy to jest arytmia?np jaka?czy objaw nerwicy?Podczas ekg czy osluchiwaniu buzuje we mnie adrenalina,i wtedy rytm jest rowny.Z doswiadczenia Waszego?-co to?Pozdrawiam
MĘŻCZYZNA, 36 LAT ponad rok temu

Stosowanie dronedaronu w praktyce - 10 gorących pytań

Migotanie przedsionków to duży problem społeczny. Wiele osób cierpi na tę przypadłość. Leczenie migotania może polegać na podaniu dronedaronu. Obejrzyj film i dowiedz się więcej na temat tej terapii.

Zdarza się, że u osób z zaburzeniami lękowymi (szczególnie dotyczy to osób z atakami paniki) objawy wysiłku fizycznego, takie jak przyspieszone bicie serca, są interpretowane jako objaw choroby, co zwiększa poziom lęku, a lęk z kolei nasila objawy (powstaje "błędne koło" - spirala paniki). W Pana wypowiedzi trochę za mało jest informacji, żeby stwierdzić, czy tak jest w Pana przypadku. Na pewno warto skonsultować to z kardiologiem, może konieczne są bardziej szczegółowe badania. Nie pisze Pan też nic o leczeniu nerwicy, czy jest Pan pod opieką psychologa i/lub psychiatry, a to bardzo istotne.

0

W podobnych sytuacjach należy przeprowadzić szczegółową diagnostykę, aby ustalić przyczyny opisanych objawów. Na początek warto udać się do kardiologa, który sprawdzi ewentualne przyczyny somatyczne. Jeśli ich nie stwierdzi z pewnością zasugeruje wizytę u psychologa (przyczyny emocjonalne).

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy