Arytmia pracy serca po wysiłku a nerwica

Pytanie do lekarza.Mezczyzna,36 lat,nerwica lękowa.Po przejsciu jakiegos odcinka,wejsciu po schodach,podniesieniu czegos ciezszego-w trakcie tego wysilku serce bije normalnie a gdy odpoczynek bije bije zwalnia bije bije zwalnia i tak z minute.Czy to jest arytmia?np jaka?czy objaw nerwicy?Podczas ekg czy osluchiwaniu buzuje we mnie adrenalina,i wtedy rytm jest rowny.Z doswiadczenia Waszego?-co to?Pozdrawiam

Zdarza się, że u osób z zaburzeniami lękowymi (szczególnie dotyczy to osób z atakami paniki) objawy wysiłku fizycznego, takie jak przyspieszone bicie serca, są interpretowane jako objaw choroby, co zwiększa poziom lęku, a lęk z kolei nasila objawy (powstaje "błędne koło" - spirala paniki). W Pana wypowiedzi trochę za mało jest informacji, żeby stwierdzić, czy tak jest w Pana przypadku. Na pewno warto skonsultować to z kardiologiem, może konieczne są bardziej szczegółowe badania. Nie pisze Pan też nic o leczeniu nerwicy, czy jest Pan pod opieką psychologa i/lub psychiatry, a to bardzo istotne.