Uczucie szumu w uszach i głowie

Witam Serdecznie. Od ponad tygodnia piszczy mi niesamowicie w ? no właśnie pytanie gdzie słyszę to w głowie, ale w uszach raczej nie, bo gdy je zatkam to pisk nadal jest. Kiedyś miewałem takie piski ale przechodziły szybko i to bardzo. Dodam że ostatnio biorę leki IPP - Helides mam ból żołądka (nadbrzusze) - stwierdzono zapalenie żołądka oraz refluks. Ale to dodaję żeby wykluczyć. Ponadto nerwica lękowa leczona była rok temu, mam do tej pory różnego rodzaju lęki ale walczę z tym. Co robić

Witam. Proszę się skonsultować z psychiatrą. Opisane przez Pana objawy są na tyle niejednoznaczne, że przez internet nie da się nic konkretniejszego doradzić. Pozdrawiam

Dzień Dobry,
pytanie jak Pan leczy nerwicę. W przypadku chorób o podłożu psychogennym a taką jest nerwica metodą z wyboru jest psychoterapia. To bardzo ważne żeby opowiedział Pan o wszystkich swoich objawach lekarzowi prowadzącemu.
Serdecznie pozdrawiam, Dorota Szykulska-Paprocka

Witaj,
jeżeli są podstawy,by problem,o którym piszesz potraktować,jako psychosomatykę,trzeba się zgłosić do odpowiedniego terapeuty.Nerwica ma cały szereg objawów fizycznych i poza metodami tradycyjnymi, można posłuzyć się w leczeniu takich objawów hipnoterapią i innymi metodami opartymi na symbolice.Wszystko to można znależć przy okazji szukania specjalisty.
Zapraszamy także do nas.
Serdecznie pozdrawiam