Uczucie ucisku w gardle u 27-latki

Zaciska mi się gardło, mogę normalnie oddychać ale mam uczucie jakby ktoś trzymał mnie za gardło w górnej jego czesci, szczególnie tak się dzieje po zjedzeniu, nawet boję się zjeść normalnie bo coś czuje ze mi utyka w przełyku wiec staram się jeść produkty płynne. W tej chwili również tak mam pozyskać i oddychać normalnie ale jak przestanę to czuje te ściśnięte gardło co to?

Witam. Zaburzenia połykania mogą być spowodowane przez bardzo wiele schorzeń - neurologicznych, laryngologicznych i gastroeneterologicznych. Proszę zgłosić się do lekarza poz który przeprowadzi dokładne badanie i pokieruje procesem diagnostyczno-leczniczym.