Uczucie zatkanego nosa i ból gardła

witam. Od kilku miesięcy mam uczucie zatkanego nosa zwłascza rano, z którego jednak nic nie leci musze jednak odcharknąć i wypluć białą ślinę. przy jedzeniu ciezko mi się oddycha przez nos. ostatnie dni doszedł ból gardła (kłucie i chęć suchcego kaszlu) stosuję argentin i xylogel ale nie pomogło a nasila sie. lekarz stwierdził, że to na tle alergicznym. jednak martwi mnie to czy może to być nowotwór nosogardzieli???do kogo sie z tym udać pozdrawiam i dziekuję za odpowieź

Uczucie zatkanego nosa jest spowodowane chorobą zatok (każdy
katar=zatoki: katar może być przedni - leci z nosa, lub tylny - spływa po tylnej ścianie gardła).
Zapalenie zatok daje różnorodne powikłania - objawy ze strony oczu, uszu, bóle głowy, zębów, gardła, oskrzeli... Specjalista - laryngolog. Badanie obrazowe zatok - tomografia komputerowa (zleca laryngolog, po uprzednim wnikliwym badaniu). Być może jest to alergiczne zapalenie zatok (alergolog).