Uczulenie na czerwony barwnik w tatuażu

Witam. Mam uczulenie na barwnik czerwony w tatuażu. Zrobiłam na nodze. Obecnie stosuję masc tridem ale nie pomaga. Oprócz świądu, zaczerwienienia mam jeszcze opuchliznę. Proszę o poradę - czy można to uczulenie na tlenek żelaza zniwelowac. Pozdrawiam

Lek. Jacek Ławnicki

Witam!
Jeśli zalecona terapia nie przynosi skutku to konieczna jest wizyta kontrolna u lekarza prowadzącego. Być może konieczne będzie usunięcie szkodliwej substancji.