Udana stymulacja Clo a pozytywny test ciążowy

Witam! Jestem po udanej stymulacji Clo. Robiłam test ciążowy i wyszedł pozytywny. W międzyczasie niestety wykryto u mnie Chlamydie i dostałam na to antybiotyk Renicin, który mam brać 2 tygodnie. Oprócz tego biorę Parlodel oraz Glucophage. Czy kombinacja tych leków może zaszkodzić płodowi? Czy powinnam je odstawić? Kiedy najwcześniej powinnam pójść do lekarza? Z góry dziękuję za odpowiedź. Pozdrawiam!

Lek. Rafał Gryszkiewicz

Witam, żaden ze stosowanych leków nie ma udowodnionego działania niebezpiecznego na płód w czasie ciąży. Jednak w leczeniu cukrzycy (lek Glucophage) w trakcie ciąży należy stosować insulinę, stąd wskazany jest kontakt z lekarzem prowadzącym leczenie cukrzycy. Do ginekologa może się Pani zgłosić w każdym momencie, zwłaszcza jeżeli miesiączka opóźnia się, a test ciążowy wyszedł pozytywny.