Udar krwotoczny i czas wchłaniania krwiaka mózgu

Witam, Mój tata miał udar krwotoczny 27.10.2013. Krwiak jest głęboko, więc lekarze mówią ,że jest nieoperacyjny i trzeba czekać aż sie wchłonie pod wpływem leków. W piątek 01.11.2013 miał robiony tomograf i nic się nie wchłonęło. Czy to normalne? Jak długo trwa takie wchłanianie krwiaka? pytam tak ogólnie, ile czasu to trwa tak średnio? I czy wogóle jest taka opcja, że się nie wchłonie? Jeśli tak, to co wtedy, co z takim pacjentem?

Lek. Rafał Gryszkiewicz

Czas wchłaniania się krwiaka może być liczony nawet w tygodniach, wszystko zależy od umiejscowienia i przyczyny krwawienia. Decyzję o zabiegu operacyjnym podejmuje się biorąc pod uwagę ryzyko operacji (czyli umiejscowienie), stan neurologiczny chorego i jego stan zdrowia oraz szanse na wyleczenie przy wysokim ryzyku powikłań operacji.
Jeżeli krwiak będzie się utrzymywał, a objawy będą się nasilać, to może się okazać koniecznym wdrożenie bardziej agresywnego leczenia, w tym operacyjnego, pomimo wysokiego ryzyka zabiegu.