Uderzenia gorąca po stosowaniu leku

Mój mąż jest dwa lata po radioterapii prostaty i przez ponad dwa lata był na eligardzie, skutki uboczne to uderzenia fal gorąca. Od października nie bierze już eligardu, a fale gorąca są nadal i to bardzo silne. Czy może zażywać jakieś lekarstwo, które by przynajmniej zmniejszyło częstość tych uderzeń gorąca, bo przez to jest coraz słabszy. Dodam tylko, że mąż ma 67 lat. Za udzielenie mi odpowiedzi z góry dziękuję.

Witam!
Opisane uderzenia gorąca są działaniem niepożądanym stosowanego leku i wynikają z obniżonego stężenia hormonów płciowych. Niestety rak prostaty jest przeciwwskazaniem do stosowania preparatów hormonalnych, które mogłyby złagodzić te objawy. Niestety nie potrafię wskazać leków czy suplementów, których stosowanie byłoby możliwe. Ewentualnie proponuję skonsultować problem z endokrynologiem. Pozdrawiam serdecznie!