Ugryzienie przez kota a możliwe następstwa

Witam. Dziecko zostało lekko ugryzione przez nieznanego mi kota. Na rączce ma dosłownie trzy nie wielkie kropeczki a w zasadzie już strupki. Zostałam skierowana przez lekarza do szpitala zakaznego w celu podania szczepionki przeciw wściekliźnie. Dodam że dziecko było szczepione przeciw tęzcowi. Nie wiem czy takie kropki kwalifikują się od razu do kilku etapów szczepienia.moje pytanie czy ugryzione dziecko może zarazić inne dziecko np poprzez kontakt ze ślina i czy w pierwszej dobie jest ryzyko?

Lek. Tomasz Budlewski

Proszę koniecznie udać się do szpitala i kierować się zaleceniami lekarza badającego.