Ugryzienie przez psa i strach przed wścieklizną

Witam 4 tygodnie temu ugryzł mnie pies w mięśnia pod kolanem rany otwartej nie było tylko pózniej siniak nie byłem nigdzie u lekarza teraz nadal czuje dziwny ból w tym mięśniu pies podobno był szczypiony minęło już 25 dni od ugryzienia i pies żyje czy mam się obawiać wścieklizny bo tyle się o tym naczytałem że z tego wszystkiego to nie wiem czy przezyje????

Jeżeli nie nastąpiło przerwanie ciągłości skóry to ryzyko wścieklizny jest znikome. Zasada postępowania jest taka, że to pies powinien byc poddany trzechkrotnym npbadanim w kierunku wścieklizny bodajże w odstępach 5, 10 i 15 dni.