Ujemne IgM przy badaniu toksoplazmozy

Jestem w 16 tygodniu ciąży. Odebrałam dziś wyniki w kierunku toksoplazmozy (robiłam, gdyż u kota teściów stwierdzono toksoplazmozę). Proszę o interpretację. Oto one: IgM 0,080, gdy: ujemny <0,50, wątpliwy 0,50-0,59, pozytywny 0,60, i powyżej IgG 16,80, gdy: ujemny < 1,6 wątpliwy1,6-2,9, dodatni 3,0 i powyżej. Czy dobrze rozumiem, że moje maleństwo jest chronione przez odporność, którą mam? Czy wynik IgG nie jest za wysoki, o czym świadczy to 16,8, czy należy powtórzyć badanie? Dodam, że w listopadzie, czyli dwa miesiące temu, robiłam same IgM i też był wynik ujemny. Dziekuję za odpowiedź, martika10
KOBIETA ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam,

wyniki oznaczają, że miała Pani styczność z toksoplazmozą i ma Pani odporność na ten patogen. Nie musi Pani powtarzać badania, zwłaszcza, że poprzednie IgM także było ujemne.