Ułożenie pęcherzyka ciążowego w 5 tygodniu

Dzień Dobry. Byłam u lekarza ginekologa 5 tydzień ciąży tyle, że lekarz nie był pewny czy pęcherzyk umieścił się w macicy czy w szyjce macicy. Czy istnieje możliwość że pecherzyk w ciagu tygodnia lub dwóch przemieści się w górę pod wpływem leżenia lub farmakalogii? A jeżeli faktycznie jest umieszczony w szyjce macicy czy istnieje jakakolwiek szansa na uratowanie ciąży?
Lek. Krzysztof Szmyt

Witam, zalecałbym udanie sie na powtórne badanie USG celem weryfikacji diagnozy. Pęcherzyk w 5 tyg już nie ulegnie żadnemu przemieszczeniu ponieważ proces zagnieżdżenia już sie zakonczyl. Zalecen stała kontrole u ginekologa. Pozdrawiam