Uniemożliwienie chodzenia przy wypadniętym dysku

Witam, mam pytanie, po jakim czasie "wypadniety dysk" ktory uciska na nerw co uniemozliwia chodzenie moze doprowadzic do nieodwracalnych zmian ( chodzi mi o nirdowlad miesni nog itd). Rezonans magnetycznym mam dopiero 10 maja. W szpitalu nie chcieli zroic gdyz uznano ze nie ma wskazac z powodu braku zagrozenia zycia. Czy zanim beda wyniki rezaonasu moge zrobic cos sama by polepszyc swoj stan czy tylko lezec?

Witam. Nie można jednoznacznie określić w jakim czasie ucisk na struktury rdzenia może doprowadzić do nieodwracalnych uszkodzeń. Tego typu zmiany nie postępują jednak gwałtownie, jesli lekarze po przeprowadzeniu bezpośredniego badanie wyznaczyli termin reznonasu na 10 maja może Pani spokojnie czekać na badanie. Do tego czasu wskazane jest stosowanie leków zmniejszających napięcie mięśni i łagodzących dolegliwości bólowe.