Upadek a zastosowanie ramy gorsetowej

Witam Po upadku na snowboardzie zdiagnozowano u mnie po Tomografii niewielkie obniżenie przedniej części trzonu kręgu Th8 w wyniku świeżego złamania górnej blaszki granicznej, bez wpuklenia się odłamów kostnych w kierunku kanału kręgowego i kanałów korzeniowych. Wysokość pozostałych trzonów kręgów prawidłowa. Nie stwierdzono stenozy. Ortopeda zaleca zakup ramy gorsetowej Jevetta (koszt 240-260zł), jednak upadek miał miejsce 3 miesiące temu. Pytanie mam,czy zakup tej ramy ma sens po takim czasie

Lek. Tomasz Budlewski

Sądzę, że tak, ponieważ nie wiadomo co może dalej się stać z danym kręgiem. Gorset pomoże uchronić przed ewentualnym przemieszczeniem odłamów itp.