Upławy po porodzie

Pięc miesięcy temu urodziłam dziecko - naturalną metodą. Do dnia dzisiejszego nie miałam jeszcze menstruacji (nadal karmię piersią, ale też "dokarmiam" dziecko). Od jakiegoś tygodnia mam żółte, nieprzezroczyste, półpłynne upławy w dosyć sporych ilościach (muszę wymieniać wkładki kilka razy dziennie). Pobolewają mnie również jajniki. Nie odczuwam swędzenia ani pieczenia w pochwie, upławy są bezzapachowe. Regularnie współżyję. Czy to mogą być objawy zbliżającej się menstruacji?
KOBIETA ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam!

Niewielka ilość bezwonnej wydzieliny z dróg rodnych, której towarzyszy pobolewanie w okolicy jednego z jajników (owulacja następuje w danym cyklu z jednego jajnika) może wskazywać na owulację. Niepokoi mnie jednak ilość opisywanych przez Panią upławów... Upławy o dużym nasileniu oraz pobolewania brzucha mogą raczej świadczyć o infekcji dróg rodnych (czy ma Pani podwyższoną temperaturę?). Myślę, że w Pani sytuacji warto udać się do ginekologa.

Pozdrawiam!