Uporczywy suchy kaszel u 40-latki

Witam Od pewnego czasu pojawił się u mnie uporczywy kaszel (suchy).Ogólnie po wizytach u lekarza jestem zdrowa a kaszel nadal istnieje.Zauważyłam że nasila się przy jedzeniu np kotleta , krokieta w panierce.Niewiem już w jakim kierunku mogę zrobić badania żeby znaleźć przyczynę. Pozdrawiam

Witam,
Lekarz powinien zbadać Panią fizykalnie i zlecić odpowiednie badania, jak chociażby rtg klatki piersiowej. W zależności również od tego jak długo utrzymuje się kaszel. Po infekcji układu oddechowego kaszel może utrzymywać się nawet do 8 tygodni. Często u pacjentów leczonych lekami z grupy ACEI może występować niepożądany kaszel. Polecam wizytę u lekarza POZ, który wprowadzi odpowiednią diagnostykę i leczenie.