Uprawianie pettingu a prawdopodobieństwo choroby wenerycznej

Jakiś czas temu uprawiałam przygodny seks. Konkretnie petting. Uprawialiśmy seks przez ubranie (pocieranie narządów płciowych w ubraniach) oraz wzajemną masturbację. Mogło dojść do sytuacji, w której najpierw dotknęłam członka partnera, a potem okolic pochwy (lub partner najpierw dotknął członka, a potem moich okolic pochwy). Czy przy takim pettingu mogło dojść do zakażenia jedną z chorób wenerycznych (nie wiem czy partner jest czymś zakażony)? Jeżeli tak to jakie badania powinnam zrobić?
KOBIETA ponad rok temu

Lek. Jacek Ławnicki

Witam!
Choroby przenoszone drogą płciową są transmitowane głównie przez kontakt z krwią, nasieniem, preejakulatem, śluzem szyjkowym. Jeśli doszło do kontaktu śluzu szyjkowego z nasieniem lub preejakulatem partnera to istnieje ryzyko zarażenia. Proszę udać się do poradni wenerologicznej. W razie konieczności zostaną zlecone odpowiednie badania.