Uraz ręki podczas podciągania

Ponad 5 tygodni temu w wyniku gwałtownego, wielokrotnego szarpnięcia przy zwisie na okrągłych obręczach do podciągania, uszkodziłem mięsień lewego ramienia. USG zrobione po około 3 tygodniach od urazu wykazało, że "Pod pochewką nieuszkodzonego ścięgna głowy długiej m. dwugłowego ramienia widoczny płyn grubości 1,9 MM w bruździe międzyguzkowej tak jak w zapaleniu". Czy, poza oszczędzaniem ręki, można coś z tym urazem zrobić? Ból ramienia stale wzrasta zamiast mijać.

Lek. Rafał Gryszkiewicz

Przede wszystkim ręka powinna zostać w tej sytuacji zbadana przez ortopedę. Doraźnie zastosować maści przeciwbólowe, te silniej działające dostępne są jednak na receptę.