Urodzenie dziecka a waga

Witam:-) W grudniu zostalam mama. Moja waga przed ciaza przy wzroscie 168cm to 55kg. W tej chwili waze 60kg i waga zamarla. Co robic aby powrocic do 55kg?

Witam,
przede wszystkim gratuluje Maleństwa!:) powrót do wagi jest jak najbardziej możliwy, ważne tylko aby dać sobie trochę czasu na unormowanie sytuacji zarówno w organizmie jak i w Pani nowej codzienności (zajęcia przy dziecku, regularność posiłków, możliwość ruchu). Minęło niewiele czasu od porodu, więc fizjologicznie organizm jeszcze wymaga regeneracji. Aby móc ustalić Pani zapotrzebowanie energetyczne ważna jest informacja czy karmi Pani piersią. Wówczas wszelkie diety eliminacyjne nie są wskazane, wręcz należy zwiększyć ilość spożywanych kcal (są niezbędne do produkcji mleka, więc proszę się nie obawiać+ większa ilość płynów!). Szczególnie w pierwszych tygodniach po ciąży należy zwracać uwagę na jakość, wartości odżywcze posiłków.
Zalecam również, mimo nowych obowiązków, w miarę możliwości zadbać o odpowiednią ilość snu, co również wpłynie na dobra kondycję organizmu.
W razie wątpliwości proszę o kontakt