USG i poziom bHCG w ciąży

Witam w 7 tygodniu i 6 dniu miałam robione usg na którym lekarz stwierdził że zarodek jest za mały i że ma 6 tygodni i 3 dni i że jest duże prawdopodobieństwo że przestał się rozwijać. Kazał powtórzyć badanie za kilka dni. W 7t i 7d zrobiłam badanie beta hcg wyszło mi 10414.86. To jest chyba za niski wynik jak na ten tydzień ciąży, co tylko potwierdza diagnozę lekarza?

Lek. Krzysztof Szmyt

Witam, w przypadku badania betaHCG warto oceniać jego dynamikę wzrostu czy tez spadku, co może przynieść dodatkowe informacje. Zalecam powtarzania badanie co 2 dni oraz ponowną wizytę u ginekologa. Pozdrawiam