USG jamy brzusznej 46-latki

USG jamy brzusznej wątroba w linii pachowej przedniej od strony powierzchni trzewnej 169 mm,o niejednorodnej wzmożonej echogeniczności miąższu.Na tym tle,na granicy segm IVA iIVB widoczna torbiel o wym 11x10x11 ,na granicy seg VI iVII widoczny obszar o wyższej od otoczenia echogenicz,o wym 11x10mm-zmiana o typie haemangyoma?żyła wrotna we wnęce o śr 8-9 mm

Aleksander Ropielewski

Haemangioma to naczyniak - najczęściej występująca zmiana łagodna wątroby. Naczyniak o takich wymiarach wymaga jedynie kontroli USG w zależności od sytuacji klinicznej z częstością co pół roku do 2 lat.