USG jamy brzusznej i stercza
Witam Państwa. Mam 37 lat. Dzis miałem usg jamy brzusznej. Wszystko bez zmian a na końcu opisu: "widoczny stercz o wym. 38*36*37 mm". Jak mam to interpretować? Proszę o pomoc i jak najszybszą odpowiedż. Czy są to odpowiednie wymiary? Z góry bardzo dziękuję. ck1979

MĘŻCZYZNA, 37 LAT ponad rok temu
Morwa biała - idealna dla diabetyków i chorych na nerki
Morwa biała została przywieziona do Polski w latach pięćdziesiątych jako przysmak jedwabników. Jednak dopiero po latach doceniono jej zdrowotne właściwości. Wyciąg z owocu morwy działa przeciwbakteryjnie i odrobacza nasz organizm. A picie ekstraktu z liści morwy osłabia tworzenie się neurotoksycznych związków, które odgrywają znaczącą rolę w powstawaniu choroby Alzheimera. Morwa powoduje ograniczenie wchłaniania cukrów ? zmniejsza więc produkcję tłuszczu i odkładanie się tkanki tłuszczowej. Wyrównuje też poziom cukru we krwi, dlatego jest polecana diabetykom. Owoce morwy mają działanie przeciwgorączkowe i moczopędne. Podobnie jak jeżyny zawierają cukry, witaminy i minerały, dlatego warto je pić przy anemii, przeziębieniach, miażdżycy i chorobach nerek.
Witam.
Tak. Wynik badania wydaje się być prawidłowy a prostata niepowiększona.
U zdrowego mężczyzny wielkość prostaty można porównać do orzecha włoskiego a wagę określić na 7-16 gram.
Poza tym wielkość prostaty zależy od: wzrostu, wagi, (BMI) mężczyzny.
Pozdrawiam.
wizytylekarskie.org