USG jamy macicy w 23. tygodniu ciąży

W 14 dc + test ow.16 dc wieczorem ból prawego jajnika, z którego była owulacja.Usg (23dc) 7 dni po owulacji.Trzon macicy o grubości w dnie 37mm o nieco niejednorodnej echostrukturze mięśnia macicy o regularnych zarysach. Endometrium 9mm II fazy, o symetrycznym echu środkowym.Jajnik prawy 28x21 mm heterogenno-płynowym obszarem o śr. 11 mm. przemawiającym za ciałkiem żółtym o prawidłowej echosgtrukturze.Jajnik lewy 25x21 z kilkoma drobnymi pęcherzykami. Zatoka Douglasa wolna. Czy mogę być w ciąży?

Aleksander Ropielewski

Na chwilę obecną nie można tego wykluczyć ani potwierdzić. W badaniu stwierdzić można jedynie, że dosżło do owulacji.