USG piersi i torbiel
Witam W lipcu 2012 r ostatni raz wykonywałam USG piersi. Wynik : "Oba sutki symetryczne o utkaniu gruczołowo tłuszczowym.W SP na godz 12 pojedyn torbiel o średn 6mm.Poza tym bez zmian ognisk. Wczoraj 17.01.2014r byłam na kontrolnym badaniu USG, wynik: "W kw.górnych prawej piersi godz 12 prosta torbiel 14x6mm(BRIDAS2).Zmian litych nie stwierdzono.Skóra właściwej grubości.Niepowiększone węzły chłonne. Proszę o poradę, mam się martwić? To Pilne gdyż wyjeżdżam za granicę. Z góry dziękuję:) Iwa

KOBIETA, 51 LAT ponad rok temu
Lek. Izabela Ławnicka
98 poziom zaufania
Witam! Oznaczenie 2 w skali BI-RADS oznacza, że są to zmiany łagodne, których ryzyko złośliwości wynosi 0%. Zmiany takie nie wymagają dalszej diagnostyki - nie ma zatem powodów do niepokoju.