USG płata tarczycy i wyników hormonów tarczycy
Proszę o interpretację wyników.Kobieta . Wiek 31. 2 lata temu robione USG tarczycy, płaty byłe tych samych rozmiarów, bez jakichkolwiek zmian. Była i nadal jest leczona na niedoczynność tarczycy. Tydzień temu badania na TSH, FT4 i FT3 wykazały poprawę i poziom jest w normie. Dziś na USG wyszło prawy płat jest niejednorodny, hypogeniczny, z jasnym guzkiem, 2,8 mm/ z rąbkiem halo. Wymiar to 1,1x1,6x2,0. LEwy płat jednorodny, hypogeniczny, większy od prawego. Wymiary 1,2x1,7x2,5. Cieśń 1,0 mm.

KOBIETA, 31 LAT ponad rok temu
Aleksander Ropielewski
95 poziom zaufania
Na chwilę obecną zaleciłbym kontrolę USG za 6 miesięcy w celu obserwacji wzrostu guzka. Nie widzę potrzeby do wykonania biopsji.