USG stawu kolanowego 36-letniego mężczyzny

USG kolana mężczyzny 36 lat: Zwiększona ilość płynu i pogrubienie maziówki w zachyłku nadrzepkowym.Zarysy kostne gładkie,poza szparą przyśrodkową,gdzie uwidoczniono osteofitozę krawędziową i zwężenie szpary stawowej.Więzadło poboczne piszczelowe pogrubiałe w odcinku proksymalnym(wygojone naderwanie).Łąkotka przyśrodkowa niejednorodna z widocznym rozwarstwieniem echa i torbielikami do 2mm.Więzadło przednie krzyżowe niewydolne w badaniu dynamicznym.Co można zrobić w takim przypadku?

Lek. Tomasz Budlewski

Sądzę, że może być konieczność wykonania artroskopii. Proszę koniecznie udać się do lekarza ortopedy, po bezpośrednim badaniu oraz łącznej interpretacji powyższego badania będzie można określić najbardziej odpowiednie postępowanie.