USG tarczycy i gruczoł o niejednorodnej echogeniczności

Co oznacza opis: tarczyca o niejednorodnej echogeniczności, w przewadze normoechogeniczna. W płacie prawym na głębokości 1,2cm od zarysu skó©y niejednorodny hypoechogeniczny guzek z nieregularnymi przestrzeniami płynowymi wielk 1,4x1,0,1,8cm o tybie unaczynnienia I/II.Poza tym w obu płatach tarczycy liczniejsze w płacie lewym mniejsze nieregularne w przewodza hypoechogeniczne guzki od 0,15 do 0,8cm oraz w prawym położony w przewadze izoechgeniczny guzek wielk. 0,6cm

Lek. Jacek Ławnicki

Witam!
Opis badania wskazuje na występowanie zmian w obrębie gruczołu tarczowego. Proszę udać się na wizytę do specjalisty endokrynologa, który wdroży odpowiednie postępowanie.