Czy konieczne jest wykonanie biopsji tarczycy?

Witam Czy powinnam wykonać biopsję tarczycy wiek 48lat. Tarczyca powiększona , bez cech wzmożonego przepływu naczyniowego, z obecnością w obu płatach izo/hyperechognicznych guzków z obwódką halo wielk.10mm w płacie lewym,do 7.5mm w płacie prawym- tworzą zlewające się ze sobą konglomeraty wielk. do 26mm w płacie lewym,poza tym w płacie prawym izo/hypoechogeniczny guzek wielk. 8mm zmiany zawierają drobne ,punktowe płynowe składowe. Wymiary płat prawy - 22x18x58mm (11,4ml) .Płat lewy - 17x15x58mm (14,7mm). Objętość tarczycy wynosi- 26.1ml

Lek. Michał Lenard

Wyniki tego badania powinien zinterpretować lekarz, który je zlecił. Następnie podejmie decyzję o dalszym postępowaniu. Prawdopodobnie biopsja będzie potrzebna. Pozdrawiam!