Usunięcie części zęba a zgorzel

W piątek dentysta wyrwał mi część zęba 47. Wcześniej zdiagnozował zgorzel. Podczas ekstrakcji okazało się, że nie da rady wyrwać korzeni i powiedział, że muszę udać się na zabieg chirurgiczny. Aktualnie mam naruszony zębodół. Rana mnie boli, czuję bijące od niej ciepło, trochę jakby mnie swędziało oraz co najbardziej mnie niepokoi to biały nalot i boję się, że to jakaś infekcja...Co mam zrobić w takiej sytuacji?

Szanowna Pani,
niestety musi Pani poczekać do wstępnego wygojenia się rany po próbie ekstrakcji zęba. Trwa to średnio około 2 tygodni. Po tym okresie będzie można planowo usunąć pozostawione korzenie. Jeżeli w tym czasie pojawią się dolegliwości bólowe to powinna Pani wziąć antybiotyk.
Z poważaniem
Szymon Frank