Usunięcie guza endometrialnego na bliźnie po cesarskim cięciu a drętwienie nogi

5dni temu mialam usuwanego guza endometrialnego na bliznie po cc, a dzis zaczela mi dretwiec prawa noga od kolana w dol. Czy moze to byc powiklaniem po operacji?
ponad rok temu

Witam serdecznie. Umiejscowienie blizny po cięciu cesarskim wyklucza powikłanie w postaci uszkodzenia podczas zabiegu nerwów obwodowych. Dolegliwości mogą być wynikiem obniżonego poziomu elektrolitów lub o wiele groźniejszego powikłania - zakrzepicy. Noga powinna zostać oceniona przez lekarza, szczególnie jeśli dodatkowo towarzyszą Pani dolegliwości w postaci zaburzeń czucia, bólu, obrzęku czy zasinienia kończyny.