Usunięcie jajnika a poziom progesteronu

Witam jestem po operacji usunięcia jednego jajnika i jajowodu w październiku i na badaniu usg które było dwa tyg temu w 20 dc lekarz nie był pewien czy na tym jednym jajniku coś sie znów dzieje czy jest to dość duże ciałko żółte i zlecił badanie progesteronu które zrobiłam w 22 dc,i wynik jest 31.9.czy oznacza ze jest w normie czy za wysoki? Dziękuje i pozdrawiam

Aleksander Ropielewski

Jeżeli wynik jest podany w ng/dl to jest to wynik prawidłowy dla wczesnej ciąży. nie wiem jakie zaburzenia funkcji jajnika są podejrzewane, dlatego trudno jest mi jednoznacznie stwierdzić czy możliwe jest jego schorzenie.

Lek. Tomasz Budlewski

Po pierwsze nie podała Pani jednostki, a poza tym normy różnią się w różnych laboratoriach. norma w 22dc przyjmując wynik w ng/ml to okoo do 20.