Usunięcie pieprzyka a wyjazd do Hiszpanii

Witam. Chciałabym usunąć pieprzyk o średnicy 3mm. Bardzo proszę o informacje na temat zabiegu, w szczególności ile czasu zajmie zagojenie się rany po zabiegu, chce zorientować się czy zagoi sie w ciągu dwóch tygodni, ponieważ wyjeżdżam do Hiszpanii. Mam jeszcze jedno pytanie, czy można wykonywać makijaż po zabiegu? Z góry dziękuje za odpowiedzi

Dzień dobry. Zakładam, że ma Pani na myśli chirurgiczne usunięcie zmiany. Jeśli tak, najlepiej nie malować się do czasu usunięcia szwów ( zależy od umiejscowienia zmiany), po dwóch tygodniach będzie świeża blizna, której polecam nie opalać.