Metody usunięcia pieprzyków z pleców

Witam Bardzo proszę o poradę Mam bardzo dużo pieprzyków na klatce piersiowej na piersiach ,plecach , szyi .I czy jest jakaś metoda usunięcia tych pieprzyków? Zaznaczam że te pieprzyki są różnej wielkości ,nie są wypukłe i największe to maja średnicy 1-2 milimetrów Proszę o poradę co mam zrobić Pozdrawiam

Z opisu wynika, że zmiany te nie są duże choć liczne. Najczęściej takie zmiany usuwa się chirurgicznie wycinając. Trudno jest wiele zmian usuwać w ten sposób usunąć, bo trzeba też mieć świadomość, że po usunięciu pozostają blizny. W zależności od rodzaju zmiany można usunąć też laserowo lub krioterapią. Wybór metody zależy od rodzaju zmiany - czyli musi być postawiona diagnoza. Należałoby zacząć od badania znamion dermatoskopem, żeby określić tez zagrożenie powstaniem nowotworu. Wówczas też lekarz będzie mógł doradzić co można zrobić.