Metody usuwania pieprzyków

Witam dziś byłam u Dermatologa z pieprzykami mam ich sporo na plecach są ciemne i odstające wyglądają jak brodawki . Pani Dermatolog obejrzała je metodą wideodermatoskopią i dała mi skierowanie do Chirurga do usunięcia 5 największych znamion laserem. Mam pytanie czy ta metoda jest dobra ? czy lepiej usunąć jej chirurgicznie?

W przypadku podejrzanych zmian barwnikowych wycięcie chirurgiczne jest najlepszą metodą postępowania, gdyż umożliwia ono badanie histologicznie wyciętej zmiany, a tym samym pewne ustalenie charakteru zmiany.