Powiększający się, wypukły pieprzyk

Witam mam pieprzyk od zawsze ale od 3 lat się robi co raz bardziej wypukły. Czy można go usunąć i do jakiej specjalizacji lekarza z tym iść ?

Dzień dobry,

Proszę się udać do lekarza dermatologa, który oceni znamię poprzez badanie dermatoskopem. Gdy zmiana będzie budzić jakiekolwiek wątpliwości powinno się ją usunąć chirurgicznie a wycinek oddać do badania histopatologicznego. W innych przypadkach istnieje również możliwość laserowego usunięcia pieprzyka. O metodzie usunięcia decyduje lekarz podczas konsultacji.

Pozdrawiam serdecznie.