Usunięcie piersi po mikrozwapnieniach

Witam. w maju tego roku miałam usuniętą część piersi (guzy,mikrozwapnienia). Teraz pojawiło się na zewnątrz coś jakby wrzodek na tej piersi jest bardzo czerwony i boli mnie cała pierś.Po ostatniej mammografii stwierdzono że pojawiły sie nowe nieliczne mikrozwapnienia.Moje OB to 20 .Czy takim stanem powinnam się martwić ?

Na pewno trzeba w tej sprawie ponownie skonsultować się z chirurgiem. Takie objawy jakie Pani opisuje raczej wskazują na jakiś stan miejscowy zapalny, może tworzący się ropień. To może wymagać interwencji nawet zabiegowej. Może trzeba będzie wykonać celem poszerzenia diagnostyki USG piersi. O wszystkim zadecyduje chirurg po bezpośrednim badaniu.